5.1 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna W numerze Złożyli przyrzeczenie i gratulowali nauczycielom

Złożyli przyrzeczenie i gratulowali nauczycielom

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w murach III LO zaszczycili swoją obecnością: poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec i wicestarosta, Agata Gałka – Bernacka.

– Nasza szkoła jest przyjaznym miejscem, w którym będziecie się na pewno dobrze czuć – mówił do licealistów z kl. I dyrektor III LO, Mirosław Niewczas i powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości ślubowania i Dnia Nauczyciela, przekazując również wiele serdeczności. Życzenia złożyli też przybyli goście: poseł Krzysztof Lipiec oraz wicestarosta Agata Gałka – Bernacka, którzy podarowali uczniom na pamiątkę ślubowania drobne upominki.

Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a Oliwia Pomorska w imieniu koleżanek i kolegów zapewniła, że najmłodsi uczniowie III LO będą godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię. Uroczystość ślubowania obserwowali też rodzice, w imieniu których Monika Szyszkowska życzyła „pierwszakom” powodzenia w nowej szkole. Nie zabrakło też ciepłych słów od Samorządu Uczniowskiego, z którymi wystąpiła Karolina Śmigielska, zaś muzyczny podarunek dla najmłodszych wyśpiewali Karolina Fijołek, Kacper Hartung i Adam Styk, a uczeń klasy 1a, Sebastian Fudali, zadebiutował jako wokalista na szkolnej scenie przy akompaniamencie swojego taty.

W tym dniu obchodzono równie nauczycielskie święto. Życzenia w imieniu Samorządu Szkolnego i całej społeczności szkolnej złożyła pedagogom Monika Duś, zaś muzyczny prezent podarował wszystkim Maksymilian Herc. Wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom, dyrektor szkoły wręczył nagrody, a przewodnicząca Rady Rodziców, Ewa Nowakowska-Herc, złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta.

Duchową ucztą dla zgromadzonych był koncert w wykonaniu Karoliny Rakowskiej z klasy Ia, której akompaniował Miłosz Weimann, instruktor muzyczny ze Starachowickiego Centrum Kultury.

– Karolina to młoda, utalentowana wokalistka, która wyśpiewała już wiele nagród i osiągnęła międzynarodowe sukcesy. Cieszymy się, że jest jedną z uczennic III LO. Będziemy mogli na co dzień obserwować rozwój jej talentu i słuchać nietuzinkowej barwy głosu. Wiążę z Karoliną duże nadzieje, gdyż chce ona także doskonalić swoje aktorskie umiejętności – powiedziała Ewa Sajór – Ruszczak, wychowawczyni klasy pierwszej o profilu artystycznym.

Uczniom III LO życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych w szkole pod opiekuńczymi skrzydłami grona pedagogicznego.

(esr)

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...