11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna W numerze Jak zamienić pasję w biznes

Jak zamienić pasję w biznes

Jak zacząć zarabiać na swoich pomysłach? Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się młodzi pasjonaci ze szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

W Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym, grupa młodzieży z III LO: Karolina Śmigielska, Monika Duś, Magdalena Markiewicz, Grzegorz Kaptur wraz z opiekunem, Elżbietą Majchrzak, uczestniczyła 17 bm. w drugiej edycji spotkań z przedsiębiorcami branży IT z regionu. Celem spotkania było zainspirowanie młodych ludzi do rozwijania swoich pasji oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych.

Uczniowie wysłuchali inspirujących przedsiębiorców – pasjonatów, którzy opowiadali, jak dojść do sukcesu w sieci, realizując przy tym swoje pasje. Młodzież wzięła także udział w profesjonalnych warsztatach, które poprowadzili: Piotr Twardowski, Jakub Juszyński, Miriam Baran i Bartek Kułakowski. Dowiedzieli się, jak pozyskać wartościowe kontakty, realizować swoje pomysły, dlaczego warto działać w Social Mediach i jak zostać młodym biznesmenem. Zakończeniem warsztatów był ciekawy wykład Macieja Barańskiego z Grupy MAC Edukacja na temat „Nie rób wszystkiego sam! Sukces = Twój zespół” .

Spotkania uczniów z młodymi przedsiębiorcami na pewno będą dobrym wstępem do organizowanego corocznie w III LO – Dnia Przedsiębiorczości.

Ewa Sajór – Ruszczak

Koronawirus