6 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna W numerze Remontują halę, więcej miejsc postojowych

Remontują halę, więcej miejsc postojowych

Trwają intensywne pracy przy remoncie hali MAN przy ulicy Ostrowieckiej. Będą w niej produkowane dachy do autobusów nowej generacji.

Władze koncernu MAN planują przenieść z niemieckiego Salzgitter produkcję samojezdnych podwozi autobusowych. 9 grudnia br. wmurowany zostanie kamień węgielny pod nową halę. Spółka MAN &Buses w Starachowicach ma także produkować dachy do autobusów nowej generacji, do tego celu już zagospodarowuje się halę przy ul. Ostrowieckiej, po dawnym zakładzie Remot. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 14 mln zł i jest wpisany w strategiczny plan spółki ulokowania w Starachowicach produkcji kompletnych autobusów.

Finalizowany jest także zakup placu i znajdującej się na nim hali we wschodniej części zakładu (obok stacji samochodowej Vecto). Hala zostanie wyburzona – z wyjątkiem znajdujących się pod nią piwnic – a w jej miejscu powstanie parking dla załogi.

(az)

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...