17.2 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna Aktualności Groźny czad zabił 52-latkę

Groźny czad zabił 52-latkę

W miniony wtorek chłopaka uratowała matka, a w piątek syn znalazł w wannie mamę nie dająca oznak życia.

W bloku przy ul. Harcerskiej w miniony wtorek (15 listopada) wieczorem, chłopak kąpał się w łazience i nie odpowiadał na wołanie matki. Wspólnie z sąsiadem wyważyli drzwi do łazienki, w której znaleźli półprzytomnego mężczyznę. Pogotowie Ratunkowe natychmiast zabrało go do szpitala.

Strażacy sprawdzili stężenie tlenku węgla w powietrzu i w łazience urządzenie wykryło niebezpieczny czad. Pomieszczenia przewietrzono, a mieszkańców pouczono o zakazie użytkowania instalacji gazowej do momentu kontroli jej sprawności przez uprawnioną osobę.

Do tragedii doszło natomiast w piątek, 18 listopada br. przed godz. 22.00. W mieszkaniu na I piętrze bloku przy ul. Sienkiewicza w naszym mieście, młody mężczyzna, niepokojąc się o kąpiącą się zbyt długo matkę, wyważył drzwi do łazienki i w wannie zobaczył swoją 52-letnią rodzicielkę bez oznak życia. Wezwał pogotowie i próbował ją ratować, reanimowali kobietę równieź przybyli medycy… Niestety, lekarz stwierdził zgon.

Przeprowadzone czynności pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza wskazują, iż wstępną przyczyną zgonu kobiety było zatrucie tlenkiem węgla. Zwłoki zabezpieczono do badań.

(az)

[new_comments]

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...