21.7 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Będzie nowa hala sportowa

Będzie nowa hala sportowa

Korporacja Budowlana DARCO Dariusza Żaka z Radomia zajmie się budową hali sportowej w Pawłowie. Wójt Marek Wojtas podpisał umowę z wykonawcą 15 listopada br.

Hala to pierwszy obiekt, który składa się na cały kompleks sportowy, jaki powstanie w Pawłowie. Inwestycja kosztować będzie ponad 8,4 mln zł, z czego blisko 3,4 mln zł gmina otrzyma ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Powstanie szkolna hala sportowa połączona z Zespołem Szkół w Pawłowie.

– Obiekt niepodpiwniczony w części sali sportowej będzie parterowy, zaś w części zaplecza – dwukondygnacyjny. Zasadniczą część budynku stanowi hala sportowa o powierzchni ponad 1156 m kw. połączona z widownią oraz z częścią zaplecza sanitarno – higienicznego oraz socjalnego i technicznego. Na antresoli znajdować się będą trybuny dla widzów z miejscami dla ok. 354 osób – wylicza wójt Marek Wojtas.

Zaplecze sali sportowej stanowić będą dwa zespoły szatni z przebieralnią i natryskami oraz WC, W obiekcie zostaną wykonane instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wentylacji oraz elektryczna. Wokół budynku natomiast kostką betonową zostanie utwardzony teren, powstaną też miejsca postojowe. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

(Kas)

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...