1.9 C
Starachowice
czwartek, 21/01/2021

Inwestują w sport

Gmina Mirzec pozyskała środki finansowe na remont hali sportowej w Zespole Szkół w Mircu oraz na budowę sali gimnastycznej w Tychowie Starym.

Wójt gminy Mirzec, Mirosław Seweryn stawia na rozwój bazy sportowej w gminie. Wnioski o dofinansowanie inwestycji złożono w maju br. do „Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej 2016” Ministerstwa Sportu i Turystyki i uzyskały dofinansowanie. Na budowę sali gimnastycznej w Tychowie Starym gmina uzyskała dotację w wysokości 800 000,00 zł, czyli 50 % kosztów. Etap rzeczowy będzie obejmował budowę sali gimnastycznej z zapleczem sportowym, szatniami i salkami do ćwiczeń siłowych. Uczniowie będą mieli możliwość zagrać w tenisa, piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną, halową i koszykówkę. Rozpoczęcie inwestycji przewidziano w 2017 r., a jej zakończenie w 2018 r.

Na remont hali sportowej w Zespole Szkół w Mircu gmina otrzymała 102 000, 00 zł, przy szacunkowym nakładzie pieniężnym 204 000,00 zł. W ramach projektu uszczelnieni się dach, pomaluje ściany oraz wymieni się siatki i wycyklinuje posadzki. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjać, zakres prac zostanie zrealizowany w tym roku. Już ogłoszono przetarg na realizację tego zadania.

(zr)

Koronawirus