19.2 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Mirzec Roboty na drogach znowu ruszą

Roboty na drogach znowu ruszą

W przyszłym roku przebudowany będzie kolejny odcinek drogi w Osinach. Wniosek gminy Mirzec na tę inwestycję uzyskał bowiem poparcie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wstępną listę rankingową Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” ogłoszono pod koniec października br. Wśród ocenionych bardzo wysoko wniosków jest zgłoszony przez wójta Mirca, Mirosława Seweryna, a dotyczący „Przebudowy drogi gminnej w Osinach – II etap na odcinku od szkoły do kościoła”. Prace rozpoczną się wiosną 2017 r, a ich efektem będzie nawierzchnia bitumiczna na długości 998 metrów i szerokości 5,5 metra, chodnik z przystankiem autobusowym oraz zjazdy na posesje po obu stronach jezdni. Inwestycja w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo i komunikację.

(zr)

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...