21.7 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Informacje sportowe Rządzi światowymi ciężarami!

Rządzi światowymi ciężarami!

Lata mijają, a Jarosław Olech jest nadal niepokonany! W minionym tygodniu wywalczył 15. tytuł Mistrza Świata w Trójboju Siłowym! Sięgnął po niego z ogromną przewagą, ustanawiając nowy rekord świata weteranów w przysiadzie!

Jarosław Olech, zawodnik Wikinga Starachowice, to idealny wzór do naśladowania dla młodych sportowców. Ma 42 lata i nadal jest niepokonany w swojej kategorii wagowej. W minionym tygodniu wystartował w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w amerykańskim Orlando. Był głównym faworytem do zwycięstwa i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Po raz 15. z rzędu wywalczył tytuł najlepszego zawodnika globu i to w imponującym stylu, osiągając ogromną przewagę nad drugim w stawce zawodnikiem, a w przysiadzie ustanowił nowy rekord świata weteranów grupy I (40-49 lat).

Rywalizację rozpoczął od wysokiego C. Już po pierwszej serii w przysiadzie wyszedł na prowadzenie z wynikiem 335 kg. Kolejne dwie próby również pewnie zaliczył, najpierw 355 kg, a następnie ustanowił rekord świata – 367,5 kg, poprawiając poprzedni, który należał również do niego o 7,5 kg. Po pierwszej konkurencji osiągnął imponującą przewagę 42,5 kg nad drugim w klasyfikacji Ukraińcem Mykola Barannikiem. Reprezentant Wikinga w wyciskaniu sztangi leżąc również pewnie zaliczył wszystkie podejścia. Rozpoczął od wyniku 205 kg, później było 212,5 kg, by tę konkurencję zakończyć z rezultatem 217,5 kg. Najgroźniejszy rywal naszego zawodnika, Ukrainiec Barannik osiągnął w trzecim podejściu 232,5 kg i tym samym zmniejszył stratę do Jarosława Olecha, ale nie na tyle, by dać mu odczuć swój oddech na plecach. W martwym ciągu starachowiczanin potwierdził, że jest poza zasięgiem rywali. Już w pierwszej próbie był bezkonkurencyjny osiągając rezultat 290 kg, a już chwilę później na tablicy wyników przy nazwisku naszego reprezentanta widniało 310 kilogramów. W ostatniej próbie atakował wynik 322,5 kg, co pozwoliłoby pobić rekord świata w trójboju, ale ta próba nie została zaliczona. Ostateczny wynik w trójboju – 895 kg, to jednak rekord świata weteranów grupy I. Rezultat jest imponujący, bowiem drugi w kolejności Mykola Barannik uzyskał 837,5 kg, a trzeci – reprezentant Kazachstanu Andrey Prokopenko, zaliczył łącznie 832,5 kilograma.

– Zrobiłem prawie rekord świata, w martwym ciągu przyszło już zmęczenie spowodowane długim przelotem, ale jest dobrze – powiedział zaraz po starcie kanałowi Top Sport Nutrition Jarosław Olech.

Barw Wikinga w Orlando bronili jeszcze Jan Wegiera i Jacek Spychała. Pierwszy z nich w kategorii 93 kg sklasyfikowany został ostatecznie na 6. pozycji, a drugi w kategorii 83 kg ukończył zmagania na 9. miejscu.

(mp)

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...