19.2 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Informacje sportowe Trzynastka z kompletem zwycięstw

Trzynastka z kompletem zwycięstw

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 wygrała powiatowe zawody w mini piłce nożnej chłopców. Podopieczni Krzysztofa Zuby odnieśli komplet zwycięstw, tracąc w całym turnieju tylko dwa gole. Drugą pozycję zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 12.

Do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w powiecie starachowickim przystąpiły cztery zespoły. Barw naszego miasta broniły ekipy szkoły nr 12 i nr 13, na parkiecie Miejskiej Hali Sportowej stanęli też reprezentanci szkół podstawowych z Mirca i Szerzaw. Organizatorami piłkarskich zmagań byli Powiatowy Szkolny Związek Sportowy z prezesem Januszem Ćwieluchem na czele oraz nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 13.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” i już w pierwszym meczu zawodów doszło do pojedynku faworytów. O zwycięstwo walczyły zespoły starachowickich szkół, a młodzi piłkarze mieli świadomość, że ewentualne zwycięstwo znacznie przybliży ich do końcowego triumfu. Pojedynek był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść „trzynastki”. Takim samym rezultatem zakończyła się potyczka szkół z Mirca i Szerzaw, w tym przypadku komplet punktów trafił do reprezentacji gminy Mirzec. W kolejnych pojedynkach starachowicka „dwunastka” starała się odrobić straty i pewnie pokonała rywali z powiatu starachowickiego, odpowiednio Szerzawy 5:1 i Mirzec 3:0, ale okazało się, że było to za mało. Podopieczni Krzysztofa Zuby z SP 13 nie potknęli się i turniej zakończyli z kompletem zwycięstw pokonując Szerzawy 4:1 i Mirzec 4:0.

Tabela końcowa:

1. SP 13 3 9 pkt.

2. SP 12 3 6 pkt.

3. SP Mirzec 3 3 pkt.

4. SP Szerzawy 3 0 pkt.

SP 13: Bartosz Majewski, Adrian Cieśla, Alan Dziarmaga, Aleksander Kopacz, Maciej Joniec, Adrian Kurek, Filip Hryniewicz, Kacper Nowak, Igor Grudniwski, Jakub Kłos. Opiekun: Krzysztof Zuba.

(mp)

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...