19.2 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Informacje sportowe Zdążyć z formą na MMP

Zdążyć z formą na MMP

Agnieszka Filipowska, wychowanka LKB Rudnik niedawno wyleczyła kontuzję i szlifuje formę na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, które już w najbliższą sobotę odbędą się w Łodzi. Podczas tych zawodów będzie już reprezentować barwy RKS Łódź.

W drugiej połowie sezonu Agnieszka Filipowska skręciła kostkę i miała przymusowy odpoczynek od treningów. Miesiąc po doznanym urazie wznowiła lekkie zajęcia, a teraz już intensywnie przygotowuje się Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Pod tym kątem szlifowała również formę na obozie kadry narodowej w dniach 2-13 listopada w Jakuszycach.

– Miesiąc od kontuzji zaczęłam pomału wchodzić w trening i ten obóz w Jakuszycach miał mi pomóc już wejść w normalny tok treningowy. Myślę, że się to udało i wszystko jest na dobrej drodze, choć początki po kontuzji są bardzo ciężkie i potrzeba dużo cierpliwości i wytrwałości, aby te chwile załamania jak najszybciej minęły – powiedziała GAZECIE Agnieszka Filipowska.

Już w najbliższą sobotę (26 listopada) w Łodzi odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Nasza zawodniczka rywalizować będzie na dystansie 4 kilometrów i będzie to bardzo ważny start, bowiem czołowa szóstka uzyska kwalifikację na Mistrzostwa Europy w przełajach, które odbędą się 11 grudnia we włoskim Chia. Na co liczy sama zawodniczka?

– Trudno mi powiedzieć, bo to raczej będzie taki start pokazujący na czym stoję, ale oczywiście mam nadzieję i liczę na to, że będzie jak najlepiej i chcę zająć jak najwyższą pozycję. Mam nadzieję, że będzie to pierwsza szóstka – dodaje zawodniczka.

(mp)

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...