21.7 C
Starachowice
wtorek, 14/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Brody Zdrowo jeść i zdrowo żyć

Zdrowo jeść i zdrowo żyć

Rozmaite produkty spożywcze, warzywa i owoce przynieśli uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie, by świętować Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W akcję „Śniadanie daje moc” włączyły się klasy 0 – III wraz z wychowawcami Alicją Kozerą, Renatą Ślęzak i Katarzyną Bernaciak, która koordynowała zdrowotną akcję. Dzieci przyniosły do szkoły różne produkty spożywcze na zdrowy i smaczny poranny posiłek. Pod okiem wychowawczyń nie tylko zrobiono śniadanie, ale także postarano się, by był jeszcze ładnie podane. Przygotowane smakołyki wszyscy wspólnie zjedli w szkolnej świetlicy, przy pięknie nakrytych stołach. Dyrektor Teresa Szymczak życzyła dzieciom smacznego i przypomniała zasady zdrowego odżywania się. Na zakończenie dzieci otrzymały od Szkolnego Koła PCK tematyczne komiksy.

(zr)

Koronawirus

Coraz mniej zakażeń

W województwie świętokrzyskim odnotowano tylko 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach są to: starsza kobieta...