21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna W numerze Komuniści zniknęli z ulic

Komuniści zniknęli z ulic

Ustawowa zmiana nazw ulic w mieście, które propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny, zakończona. Jakie niesie to skutkidla mieszkających przy nich?

Wiadomo jakie nazwy nosić będzie 12miejskich ulic, które źle się kojarzyły, i gmina musi zainstalować około 300 nowych tablic, co wstępnie kosztować ma około 30 tysięcy złotych.

– Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych UM dokonał zmian nazw ulic w adresachzameldowania na pobyt stały i czasowy. Zaświadczenie o zameldowaniu zostaną wysłane do każdej osoby, której zmiana adresu dotyczy. W przypadku ulicy Bankowej ulega zmianie numeracja budynków wzwiązku z podziałem dotychczasowej ulicy Józefa Krzosa na dwie ulice tj. Bankową i Jadwigi Kaczyńskiej, więc tamtejsi mieszkańcy dostaną też informację o zmianie numeracji – mówi prezydentMarek Materek.

– Dowody osobiste nie podlegają wymianie z powodu zmiany nazwy ulicy. Osoby prowadzącedziałalność gospodarczą mogą na własny wniosek zgłosić zmianę adresu poprzez złożenie wniosku o zmianę wpisu w CEIDG (w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Starachowicach, pokój 1 -parter). Dane dotyczące zmiany adresu zostaną przekazane do ZUS/KRUS, Urzędu Skarbowego i do Urzędu Statystycznego. Zgodnie z ustawą „dekomunizacyjną”, pisma oraz postępowania sądowe iadministracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy, dokonanej na jej podstawie, są wolneod opłat i nie mają wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową – informuje prezydent.

(az)

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...