21 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna W numerze Wybrały zabawę nad wodą

Wybrały zabawę nad wodą

Trawa na placu zabaw osiedla Młynówka równiutko wykoszona, Rada Osiedla prawie w całym składzie, a dzieci… wybrały pluskanie w wodzie.

Nieznośne upały sprawiły, że prysła mistrzowska magia największej frekwencji uczestników osiedla Młynówka na środowych festynach sportowo-zabawowych, od wielu lat organizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury SSM. Na szczęście nie wszyscy ulegli czarowi Piachów i Lubianki, podtrzymując honor osiedla i dzielnie walcząc o cenne punkty.

Na początku był nawet taki moment, że z powodu braku zawodników, panie z Rady Osiedla stoczyły ze sobą warcabowy pojedynek, zachęcając tym samym kibicujące dzieci do kontynuowania tej szlachetnej rywalizacji. Tak też się stało i po wielu długich pojedynkach, mistrzem został Jakub Nowakowski. Do strzelania z łuku nie trzeba było nikogo namawiać. Chociaż do naciągania …cięciwy garnęły się także dziewczęta, jednak chłopcy zagrali im na noskach, zajmując dwie czołowe lokaty: Dawid Kozieł (200 pkt.) oraz Hubert Pietluch (165 pkt.).

Gorąco od wrażeń było także w pobliżu tarczy do rzutów lotką. Tutaj żadnych szans swoim adwersarzom nie dał Bartosz Drobnik z dorobkiem 56 pkt., tym samym wyprzedzając o dwa punkty Kacpra Fotfolca. Ostatnią dyscypliną z gatunku indywidualnych było rzucanie woreczkami z piaskiem do celu. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Albert Szymczak (65), zostawiając pokonanego Radka Jacka (60). W grupowych wyścigach tzw. „biegu gąsienicami”, zdecydowanie lepsze okazały się natomiast dziewczęta. Tak więc w bezwietrznym skwarze, przy lekko zachmurzonym niebie, bez tłoku i w dobrych humorach zakończył się festyn na osiedlu Młynówka, którego organizatorami byli: Beata Wiśniewska, Małgorzata Działak i Urszula Turbiarz, a dzielnie pomagali im członkowie Rady Osiedla: Halina Wiśniowska, Barbara Pożoga, Krystyna Adamczyk, Jadwiga Latała, Wiesława Żurowska i Stanisław Cieślik.

Fundatorami nagród dla najlepszych byli: Spółdzielczy Dom Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na następną „Środę sportową” zapraszamy na osiedle Majówka (obok Biedronki). Spotykamy się o godz. 16.30.

Marek Oziomek

Poprzedni artykułOlech zawsze najlepszy!
Następny artykułSkarb Kibica

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...