Strona główna / Aktualności / Chętnych na dyrektora szpitala sporo

Chętnych na dyrektora szpitala sporo

Na ogłoszony przez Starostwo konkurs, zgłosiło się dziewięciu chętnych objęcia stanowiska dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Stanowisko szefa naszego szpitala jest do obsadzenia po tym, jak 31 sierpnia br. starosta odwołała z tej funkcji dyrektora Grzegorza Fitasa, argumentując swoją decyzję utratą zaufania, nie realizowaniem programu naprawczego, brakiem negocjacji w sprawie nowego zakładowego układu zbiorowego pracy i pogorszeniem sytuacji finansowej lecznicy za jego rządów.

Szpitalem Powiatowym w naszym mieście chcieliby teraz kierować: Katarzyna Arent, pełniąca obowiązki dyrektora lecznicy, Jarosław Łyczkowski – był na początku lat 2000 dyrektorem tej placówki, Zbigniew Deja, były dyrektor szpitala w Iłży, Piotr Latawiec, Joanna Pionka, Waldemar Wrona, Jarosław Pogorzelski, Łukasz Dolata oraz Andrzej Sękowski.

Komisja konkursowa oceniła złożone dokumenty pod względem formalno–prawnym i odrzuciła dwie oferty, bo nie spełniały wymaganych warunków. Przesłuchania siódemki kandydatów zaplanowano 1 grudnia br.

(az)