Strona główna / Gazeta młodych / Patriotyczny czas

Patriotyczny czas

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki patriotycznie ale inaczej niż zwykle.

Zaczęło się śpiewająco, rozstrzygnięto bowiem Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Z grona uczestników wyłoniono laureatów. I miejsce zdobyła Paulina Nowak (kl. Ic), a II ex aequo zajęły Eliza Nowak (kl. Ia) i Diana Romanowska (kl. IId).

111 Artystyczna Drużyna Harcerska im. K. K. Baczyńskiego zorganizowała 10 listopada br. Patriotyczny Dzień Harcerza. Z pomocą przyszli oczywiście harcerze z innych środowisk Hufca ZHP Starachowice.

– Na terenie szkoły przygotowano grę terenową. Podzielona była na trzy części przedstawiające rozwój naszej organizacji. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć uroczystość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Dowiedzieli się również, jak głęboko sięgają korzenie naszej tradycji. Przybliżyliśmy im związek harcerstwa z rycerstwem, a także zapoznaliśmy ich z historią naszej organizacji i zasłużonych dla niej osób. Obejrzeli również przebieg musztry – relacjonują licealiści.

Po zakończeniu gry odbył się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę, a nagrodą zaproszenie na ognisko w ośrodku harcerskim nad Lubianką. Na finał uroczystości harcerze i młodzież szkolna w radosnej atmosferze wykonała taniec „Belgijka”.

– Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w naszej szkole, które pozwoliło nam zebrać doświadczenie, by przyszłoroczny jubileusz 100 – lecia odzyskania niepodległości był wyjątkowy – deklarują.