Strona główna / Gazeta młodych / Radne MRN na kongresie

Radne MRN na kongresie

Dominika Chmielewska i Eliza Wzorek, radne Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, wraz z opiekunem Anią Podzielną, wzięły udział w II Regionalnym Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Świętokrzyskiego.

Spotkali się w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej, gdzie – pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa i przy wsparciu Rzecznika Młodzieży – Barbary Zamożniewicz zorganizowano warsztaty. Program kongresu obfitował w merytoryczne dyskusje młodych samorządowców nt. „Czy nasze działania są skuteczne”, „W poszukiwaniu klucza do sukcesu” czy „Jak przekonać dorosłych do naszego pomysłu?”. Dla opiekunów MRM przygotowano je pod hasłem „Czego potrzebuje młodzież? – jak pracować z Młodzieżową Radą Gminy i jak wspierać młodzieżowych radnych”.

Wieczorem dyskutowano w towarzystwie marszałka Adama Jarubasa o tym „Czym w dzisiejszych czasach jest samorządność?”. Sesję plenarną zajęła natomiast prezentacja założeń strategii „Świętokrzyskie dla młodych”, po co nam młodzieżowe rady.

W gminach i miastach województwa świętokrzyskiego funkcjonuje aż dziesięć młodzieżowych rad. Działają w gminach: Obrazów, Kunów, Sadowie, Bałtów, Bejsce, Sędziszów, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Wąchock, Stąporków, a w Kielcach jest w trakcie tworzenia.