Strona główna / Informacje sportowe / Święto kickboxerów

Święto kickboxerów

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu odbędą się w Starachowicach już za niespełna trzy tygodnie. Tradycyjnie rywalizacja toczyć się będzie w formule oriental rules, a w ringu zobaczymy także weteranów i wychowanków Dragona.

Starachowice na trwałe wpisały się w kalendarz imprez Polskiego Związku Kickboxingu. Mistrzostwa Polski już w dniach 8 – 10 grudnia br. w Miejskiej Hali Sportowej na osiedlu Południe. Organizatorem jest Klub Sportowy Dragon.

– Teoretycznie mamy już wszystko dopięte na ostatni guzik. Na 99 procent mamy już potwierdzone, że jednym z trenerów będzie Marcin Różalski, znana postać w sportach walki. Zaplanowaliśmy pokaz fitnessu grupy Black&White z Ostrowca Świętokrzyskiego, będą także występy wokalne dziewcząt ze Starachowic. To wszystko odbędzie się w niedzielę, przy okazji gali finałowej, na którą będzie można wejść jedynie z zaproszeniem – mówi Marek Jasiński, prezes Dragona Starachowice.

W ringu zobaczymy prawdopodobnie 10 reprezentantów gospodarzy. Wśród nich będą oczywiście doświadczeni zawodnicy, ale także debiutanci, jak Wiktor Madej, który nie miał jeszcze okazji zaprezentować się w oficjalnych zawodach. Wystartuje w kategorii juniorów młodszych w wadze 57 kilogramów.

– W klubie trenuje już trzy lata, do końca nie wiem, na co go stać w zawodach, bo jeszcze nie mogłem go ocenić. Nie wiem, jak wpłynie na niego stres związany z samym debiutem i występem przed własną publicznością – twierdzi prezes i trener klubu.

Debiutantką w formule ringowej będzie także Wiktoria Kania (junior młodszy, 60 kg). Za sobą ma już pierwszy oficjalny start w innej formule i – mimo przegranej z bardziej doświadczoną zawodniczką – pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

– Jest to mocna, silna i ciężko pracująca zawodniczka. Wierzę, że da z siebie wszystko, bo taki ma właśnie charakter. Ma duży potencjał i bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków, zawsze na 100 procent, czy to na treningu, sparingu czy na zawodach. Najważniejsze będzie to jak poradzi sobie ze stresem – ocenia M. Jasiński.

Bardziej doświadczonymi zawodnikami są Dominika Czernikiewicz, która rywalizować będzie wśród juniorów starszych w wadze do 70 kg i Karol Mamerski (71 kg), również junior starszy.

– Dominika uczy się w Gdańsku i tam też trenuje, ale w tych zawodach będzie reprezentować nasz klub, cały czas jest zawodniczką Dragona, bo takie osiągnęliśmy porozumienie z jej trenerem. Stać ją na wszystko, bo ma duży potencjał i duże doświadczenie. Jest w stanie sięgnąć po złoto. Natomiast Karol jest nieprzewidywalnym zawodnikiem, raz zaprezentuje się słabo, gdy liczyliśmy na coś więcej, a raz zaskoczy wszystkich, wygrywając z najlepszymi, jak kiedyś z Mikołajem Kopaniszynem, który w Polsce był niepokonany. Bardzo ciężko cały czas trenuje i systematycznie robi postępy, liczę więc, że pokaże się w Starachowicach z dobrej strony. Karol prezentuje się bardzo dobrze, jego walki są zawsze widowiskowe – dodaje Marek Jasiński.

(mp)