Strona główna / Aktualności / Inwestycyjne plany dla Starachowic Zachodnich

Inwestycyjne plany dla Starachowic Zachodnich

Zaanonsowaliśmy przed tygodniem, że szykuje się inwestycyjna „rewolucja” w Starachowicach Zachodnich i jest więcej informacji. Projekty rozbudowy terenu dworca autobusowego już są, teraz władze miasta będą się starać o pieniądze.

Na utworzenie kompleksowego i profesjonalnego Centrum Przesiadkowego – Starachowice Zachodnie Gmina zaplanowała w ramach projektu „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego” ok. 6 mln zł.

– Projekt chcemy złożyć do Regionalnego Programu Operacyjnego jeszcze w tym roku. Środki pozyskane przeznaczone zostaną m.in. na utworzenie kompleksowego i profesjonalnego Centrum Przesiadkowego – Starachowice Zachodnie. Planujemy wykonanie parkingu poziomowego Park&Rid z pomieszczeniami usługowymi z monitoringiem, parkingu dla rowerów Bike&Ride z monitoringiem, budowę kładki pieszo-rowerowej łączącej Centrum Przesiadkowe z rewitalizowaną częścią miasta w kierunku zalewu Pasternik, przebudowę placu dworcowego oraz stanowisk dla autobusów i busów, montaż elektronicznych tablic informacji pasażerskiej, uporządkowanie terenu, montaż małej architektury oraz modernizację oświetlenia placu dworcowego – wylicza prezydent miasta Marek Materek.

Projekt komponuje się ze wspólną inwestycją Gminy i Powiatu Starachowickiego.

– Jest to budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, która ma nastąpić w latach 2019 – 2020 przy współudziale środków z Ministerstwa Rozwoju. To modernizacja i zagospodarowanie zalewu Pasternik, która będzie wykonywana w ramach środków przeznaczonych na rewitalizację miasta. Jest to także wykonanie woonerfu przy ul. Radomskiej, na odcinku od Starachowickiego Centrum Kultury do Dworca Zachodniego, ten fragment ulicy miałby być także sfinansowany z funduszy przeznaczonych na rewitalizację, podobnie jak i modernizacja budynku dworca PKP, po to aby mogły tam powstać lokale usługowe na komercyjny wynajem – informuje włodarz miasta.

(az)