Strona główna / Bezpieczeństwo / Z raportów policyjnych

Z raportów policyjnych

Do tragedii było blisko

22 listopada br. przed godziną 9.00 Straż Miejska otrzymała informację, że z pustostanu przy ul. Iłżeckiej wydobywa się dym. Na miejsce wezwano straż pożarną, która zajęła się zagrożeniem. Okazało się, że bezdomny mężczyzna próbował oświetlić sobie ciemną piwnicę za pomocą świeczki, która się przewróciła i spowodowała pożar. W stosunku do właściciela niezabezpieczonej i niebezpiecznej rudery, zostanie złożony kolejny wniosek o ukaranie przez Sąd Rejonowy – zapowiadają strażnicy miejscy.

„Przyjaciele” zatrzymani

W tym samym dniu starachowiccy kryminalni zatrzymali 26-letnią kobietę, poszukiwaną do odbycia kary aresztu i 32-letniego mężczyznę. Oboje są podejrzewani o posiadanie narkotyków. W trakcie prowadzonych czynności do mieszkania wszedł 32-letni lokator, któremu z kieszeni spodni wypadła torebka prawdopodobnie z marihuaną. Kryminalni podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli jeszcze dwie torebki z białym proszkiem, który wstępnie zidentyfikowano jako amfetamina. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kradzież akumulatorów

24 listopada br. ukradziono w Starachowicach dwa akumulatory z samochodu ciężarowego Volvo. Poszkodowany 60-latek stratę wycenił na 1500 zł.

Złodziej na działkach

25 listopada br. w nocy, włamano się do 7 altanek na działkach w Starachowicach. Złodziej zabrał z nich ładowarkę do telefonu komórkowego, radioodbiornik, narzędzia, radioodtwarzacz CD, butle gazowe, turystyczną kuchenką, skrzynkę z narzędziami, łopatę i grabie. Łączna wartość strat to 1040 zł.

Pożar sadzy w Małyszynie

Zapaliły się 25 listopada br. po godz. 16.00 w kominie domu w tej miejscowości. Przybyli na miejsce strażacy z JRG Starachowice i OSP Ostrożanka szybko ugasili ogień, wygasili piec i wybrali zalegające w kominie sadze. Sprawdzili też, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia oraz obecności w pomieszczeniach tlenku węgla. Akcja trwała około godzinę.

(mp)