Strona główna / Bezpieczeństwo / Pouczenia, mandaty i wnioski do sądu

Pouczenia, mandaty i wnioski do sądu

Nadal najczęstszym grzechem popełnianym przez pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Takie wnioski można wysnuć po kolejnej odsłonie policyjnych działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W weekend policjanci badali również trzeźwość kierowców.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny przeprowadzili akcje skierowane do poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego. Są już normą, ale statystyki pokazują, że zarówno kierowcy, jak i piesi popełniają jeszcze wiele wykroczeń, dlatego informacje o wynikach działań policjantów obu tym grupom powinny dawać wiele do myślenia.

„Drogówka” ponownie kontrolowała uczestników ruchu w ubiegły weekend. Szczególną uwagę zwracano na pieszych i rowerzystów. Pod bacznym okiem funkcjonariuszy znaleźli się również kierowcy, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem stwarzali zagrożenie dla innych.

– Podczas działań policjanci ujawnili 21 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe, najwięcej dotyczyło przejścia w miejscu niedozwolonym. Policjanci nałożyli na nich 11 mandatów karnych i zastosowali 10 pouczeń. Ujawnili też 14 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. W tym przypadku mundurowi nałożyli 10 mandatów karnych oraz zastosowali 4 pouczenia – mówi nam asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Policjanci prowadzili też działania pod kryptonimem „Prędkość”.

– W tym czasie mundurowi skontrolowali 74 kierujących pojazdami. Jak się okazało 17 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie do sądu – dodaje asp. Monika Kalinowska.

(mp)