Strona główna / Bezpieczeństwo / Zderzyły się trzy samochody

Zderzyły się trzy samochody

Zablokowana droga krajowa numer 42 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej, utrudnienia i trzy rozbite samochody- to efekt wypadku na ulicy Ostrowieckiej.

Winną zdarzenia – jak ustalili policjanci – była 54-letnia starachowiczanka. Kobieta 7 grudnia o godz. 7.00 jechała volkswagena polo, nie zachowała bezpiecznej odległości przed poprzedzającym ją oplem i najechała na jego tył. Kierowcą opla był 25-letni mieszkaniec gminy Pawłów. Siła uderzenia była tak duża, że uderzony pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka citroenem, którym kierował 34-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wszyscy kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. 34-latek z Ostrowca uskarżał się na ból szyi i trafił do szpitala, ale okazało się, że nie wymaga hospitalizacji. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 54-letniej starachowiczance, którą uznano winną kolizji, a sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Na miejscu obecni byli strażacy, który zabezpieczyli uszkodzone auta i zneutralizowali wydobywające się płyny eksploatacyjne. Przez kilka godzin działania prowadzili także policjanci, a ruch odbywał się wahadłowo, bowiem pojazdy znalazły się na obu pasach jezdni.

(mp)