Strona główna / Bezpieczeństwo / Narkotykowy proceder w rodzinie

Narkotykowy proceder w rodzinie

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i starachowiccy kryminalni zatrzymali na terenie naszego miasta dwóch braci, którzy posiadali narkotyki. Prawdopodobnie też handlowali nimi.

Policjanci mieli podejrzenie, że mieszkańcy Starachowic mogą posiadać narkotyki trudnić się handlem substancjami odurzającymi. 11 grudnia br. przeszukali mieszkanie braci na jednym ze starachowickich osiedli, a efekt potwierdził ich przypuszczenia.

– Nie spodziewali się, że zostaną zatrzymani i że o ich poczynaniach mają wiedzę stróże prawa. Zapewne dlatego pakunki z narkotykami nie były schowane, a leżały na wierzchu. 23-latek i 29-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi – raportuje sierż. Marzena Tkacz z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Policjanci zabezpieczyli duże ilości substancji odurzających różnego rodzaju: 190 gramów amfetaminy, 20 gramów suszu marihuany oraz ponad 1 litr płynnej amfetaminy, z której można uzyskać około 1,5 kg narkotyku w proszku. Także różnego rodzaju urządzenia, które służyły do nielegalnego procederu, a na poczet przyszłych kar 30 tysięcy złotych.

– W tej sprawie to nie wszystko, ponieważ szybko okazało się, że starszy z braci jest poszukiwany przez sąd. Został bowiem wydany na niego nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. 29-latek za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe za kratami spędzi 1,5 roku – dodaje sierż. Marzena Tkacz.

Wobec obu zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(mp)