Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 26 marca 2018

Brawa dla chłopaków ze „Staszica”

Znamy już 20 zespołów, które 16 marca br. będą się zmagać w drugim – wojewódzkim – etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, jaką organizuje w całym kraju ZUS.

W województwie świętokrzyskim przystąpiło do rywalizacji 700 uczniów, a w najlepszej „sześćdziesiątce” są uczniowie z II LO im Stanisława Staszica w naszym mieście: Michał Sepioło, Szymon Lutowicz i Kamil Adamus. W etapie szkolnym zdobyli aż 56 punktów na 60 możliwych, a w najbliższy piątek reprezentować będą Starachowice w rozgrywkach wojewódzkich. Ich opiekunem jest Dariusz Kucharczyk.

– „Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Bo oprócz nagród rzeczowych dla uczniów, do zdobycia są indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię w niemal całym kraju – mówi Monika Kopka, koordynator ds. komunikacji społecznej w kieleckim ZUS.

– Uczniowie II LO w Starachowicach, pod opieką Katarzyny Orłowskiej, wygrali w ubiegłym roku etap wojewódzki, a potem okazali się najlepsi w Warszawie, na szczeblu centralnym, deklasując inne szkoły – przypomina Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS województwa świętokrzyskiego.

Na najlepszych uczniów czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL.

Trzymamy kciuki za olimpijczyków i życzymy powodzenia!