-1.3 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna W numerze Wizyta w schronisku

Wizyta w schronisku

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunką, Agnieszką Hud, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Rudniku i przekazali karmę ze zbiórki, którą prowadzono w szkole.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z sekcji wolontariatu zorganizowali akcję charytatywną pod hasłem „Wspomóż zwierzaka”, w ramach której w szkole zorganizowano zbiórkę żywności i innych artykułów potrzebnych w schronisku. Udało się zgromadzić sporo karmy i ręczników, a wszystko dostarczyli do schroniska dla zwierząt w Rudniku.

Wizyta była doskonałą okazją, aby poznać przesympatyczne pieski, które ktoś porzucił oraz porozmawiać z właścicielami, Arturem Spytkowskim i Katarzyną Olszewską, którzy z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem opiekują się swoimi podopiecznymi. Wszyscy uczestnicy akcji byli pełni podziwu dla ludzi, którzy zdecydowali się dać porzuconym lub potrąconym przez samochody zwierzętom szansę na nowe, lepsze życie.

Podczas odwiedzin uczniowie mieli także możliwość poznać smutne historie bezdomnych zwierzaków. była więc ogromnym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki, która uświadomiła młodym ludziom, jak ważna jest odpowiedzialność za zwierzęta, które przyjmujemy do swojego domu. (K.K.)

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...