Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 2 kwietnia 2018

Z wizytą u niemieckich kolegów

Licealiści z "Dwójki"

20 – osobowa grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach gościła w zaprzyjaźnionej szkole – Gymnasium Antonianum w Vechcie.

Udział w wymianie uczniowskiej to niepowtarzalna przygoda, której głęboki sens odkrywamy często dopiero po latach. Zapoczątkował ją w roku 1998 i przez wiele lat prowadził Marian Janusz, nauczyciel języka niemieckiego w „Staszicu”, prekursor i kreator wymian międzynarodowych nie tylko w II Liceum, ale także w innych szkołach powiatu starachowickiego.

W tym roku, w dniach 7 – 16 marca, gośćmi Gymnasium Antonianum w Vechcie była 20- osobowa grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach, z anglistką Dominiką Gorzkowską oraz nauczycielką języka hiszpańskiego – Luizą Wójcik.

– Ludzie, których zdążyliśmy poznać i zawarte przyjaźnie, zostaną z nami do końca życia. Każdy dzień jest inny, spędziliśmy czas kreatywnie, szlifując język, który w przyszłości może nam pomóc i być cenną umiejętnością we współczesnym świecie – relacjonowała nam wizytę uradowana młodzież.

W programie mieli wiele spotkań, także czas na zwiedzanie Vechty, podziwiali też inne miasta z Berlinem włącznie.