Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 2 kwietnia 2018

(zaz)

Gmina Brody w aplikacji mobilnej

Gmina Brody w aplikacji mobilnej „Blisko”

Najważniejsze informacje, ostrzeżenia i alarmy z terenu gminy Brody będą dostępne w telefonie każdego mieszkańca. Szybkie i bezpłatne powiadamianie możliwe jest też poprzez wiadomości sms oraz e-maile, a przy rejestracji nie trzeba podawać danych osobowych.

Dzięki aplikacji „Blisko” przesyłane będą komunikaty m.in. o: zagrożeniach pogodowych, awariach, utrudnieniach w ruchu drogowym, podatkach, wywozie śmieci, a także dane o jakości powietrza. W ten prosty i wygodny sposób mieszkańcy będą mogli jak najszybciej dowiedzieć się np. o planowanych pracach konserwacyjnych czy wyłączeniach prądu. Urząd Gminy Brody będzie wysyłał krótkie wiadomości o aktualnych wydarzeniach, ciekawe zdjęcia i filmy. Aplikacja posiada również dodatkowy system powiadomienia Child Alert, gdzie znaleźć można fotografie i informacje o zaginionych dzieciach.

Warto w swoim telefonie aktywować także usługę sms. Tym najszybszym kanałem komunikacji, przesyłane będą wyłącznie informacje związane z alarmami, ostrzeżeniami oraz sytuacjami kryzysowymi.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Posiadacz telefonu typu smartfon po pobraniu aplikacji „Blisko”, wpisaniu nazwy swojej miejscowości i zaznaczeniu poszczególnych kategorii będzie otrzymywać informacje bezpośrednio na swój telefon.

(zaz)