Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 9 kwietnia 2018

„Twoja twarz brzmi znajomo”

W II LO kolejna edycja...

Ośmiu wykonawców, osiem utworów i niesamowita atmosfera – tak można podsumować Pierwszy Dzień Wiosny w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Imprezę zorganizował Parlament Uczniowski pod czujnym okiem opiekuna samorządu, anglistki Dominiki Gorzkowskiej.

Atrakcyjne inaugurowanie Pierwszego Dnia Wiosny jest tradycją w II LO/ Parlament Uczniowski postawił więc w tym roku na fabułę programu, emitowanego w jednej z największych komercyjnych stacji telewizyjnych w Polsce pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”. Na scenie pokazała się plejada międzynarodowych gwiazd, m. in Luis Fonsi, Boney M, Britney Spears, One Direction, Zespół Video, Rickyiego Martina, Patrycję Markowską czy Korę z Maanamu z kultowym przebojem „Cykady na cykladach”. Publikę porwał Ricky Martin, który w asyście pięknych pań wykonał utwór „Maria”. Daria Marczewska wcieliła się natomiast w Patrycję Markowską i zaśpiewała ” Świat się pomylił”, a klasa IIb wykonała utwór „Idę na plażę”, zespołu Video, przenosząc nadmorski i wakacyjny klimat do hali II LO. Można też było potańczyć w rytmie „Despacito” oraz „Rasputina”. Klasa Id zaprezentowała „One way or another” (One Direction), a klasa 1a zaimponowała utworem Britney Spears – „Ups I didn`t again”.

Wykony oceniało jury w składzie: profesorki – Magdalena Heda i Beata Jasiak oraz uczniowie: Maciej Cieciora, Natalia Lipińska, Julia Surowiec, Adrian Celary oraz Rafał Sarna. Podczas obrad komisji, Parlament przygotował niespodziankę dla uczniów, organizując konkurs „1 z 10”.

Jurorzy byli pod wrażeniem popisów uczniów i ocenili, że w murach szkoły jest zdolna i kreatywna młodzież, która potrzebuje okazji, żeby się wykazać i taką miała. I miejsce przyznano więc klasie IIc (Ricky Martin) i klasie IIb (Video), za solowe występy nagrodzono Aleksandrę Borowiec, a wyróżnienie dostała Daria Marczewska

Imprezę prowadzili przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego: Iga Stępniewska oraz Dominika Chmielewska.