Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 7 maja 2018

Najlepsi nagrodzeni

ZSZ nr 2

Drużynowo II miejsce a indywidualnie wyróżnienia zdobyli uczniowie ZSZ nr 2.

Finał Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Kielcach rozegrano w Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, 14 kwietnia br. Honorowy patronat objęli: starosta Danuta Krępa i Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach – Janusz Czyż.

Celem Olimpiady była chęć zainteresowania młodzieży problematyką ochrony własności przemysłowej. Udział pozwalał poznać procedurę zgłoszenia i rozpatrywania projektów wynalazczych, a nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w składzie którego zasiadali rzecznicy patentowi: Wit Flis – prezes Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Wynalazczości w Kielcach, Marek Pasternak – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Wynalazczości w Kielcach oraz Wojciech Klejman. Ich decyzją starachowiccy uczniowie Technikum nr 2 są w czołówce. Norbert Kubik zajął IV miejsce, Dawid Zawadzki uplasował się na VI, a Jakub Nowak na VII miejscu. Drużynowo nasi zajęli II miejsce.

Nagrody ufundowali: starosta Powiatu Starachowickiego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach oraz Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości w Kielcach.

(P. S.)