Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 7 maja 2018

„Przemysłowa Wiosna na Targach Kielce”

ZSZ nr 3

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach po raz kolejny odwiedzili Targi Kielce. Z roku na rok „Przemysłowa Wiosna na Targach Kielce” cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Bierze w niej udział blisko 914 wystawców i firm reprezentujących 35 krajów: producentów najwyższej jakości maszyn i urządzeń dla szeroko rozumianego sektora technologii obróbki blach, profili i rur. Do Kielc wybrała się młodzież z klas I – II w zawodzie operator obrabiarek skrawających, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Beaty Cichońskiej, Ewy Wojciechowskiej i Aleksandra Borkowskiego.

Mieli okazję zobaczyć najwyższej klasy maszyny i urządzenia, najnowocześniejsze technologie obróbki metali, narzędzia i maszyny CNC, lasery, roboty przemysłowe i drukarki 3D. Dodatkową atrakcją był szum dochodzący z maszyn i działające linie produkcyjne. Szczególnie interesowali się innowacyjnymi metodami pomiarowymi, aparaturą do prób niszczących, oprzyrządowaniem analitycznym, robotami przemysłowymi oraz drukarkami 3D.

Młodzież była pełna podziwu dla najnowocześniejszych osiągnięć techniki w dziedzinie obróbki metali i zabrała ze sobą przekazane im materiały szkoleniowe z Targów.

(P. S.)