Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 2 lipca 2018

Policja będzie protestować

Zarząd Główny NSZZ Policjantów zdecydował o rozpoczęciu akcji protestacyjnej, która ma potrwać do momentu podpisania porozumienia dotyczącego postulatów przedstawionych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Domagają się m.in. podwyżek i zmian w systemie emerytalnym.

 

Decyzja zapadła na posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w minionym tygodniu. Jednogłośnie. Policyjne jednostki i oznakowane radiowozy będą jeździć oflagowane. Mundurowi zapowiadają m.in. stosowanie pouczeń zamiast mandatów karnych, drobiazgowe wykonywanie czynności służbowych przez funkcjonariuszy drogówki czy też prewencji, nie wykluczają też ogólnokrajowej manifestacji.

Postulaty Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych, reprezentująca interesy policjantów, strażaków, strażników granicznych, funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz Celno-Skarbowej. przedstawiła 12 marca br. poszczególnym resortom. I już wówczas zapowiadano, że jeśli ministrowie ich nie zrealizują, dojdzie do protestu. Odzewu nie było, stąd radykalizowanie akcji.

 

 

 

(az)