Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 2 lipca 2018

Rajdowe szkolenie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z ekipą Klubu "Senior +" wybrali się na rajd rowerowy, a policjanci z KPP przypomnieli uczestnikom zasady bezpieczeństwa nie tylko na drodze.

 

Międzypokoleniową eskapadę zorganizowała Komenda Powiatowej Policji z Urzędem Miejskim, zapewniając cyklistom: uczniom SP nr 11 i drużynie Klubu Senior+ kamizelki odblaskowe z logiem akcji ” Lubię żyć podaruj mi 1 metr”, której głównym celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego, jak należy w sposób bezpieczny wykonywać manewr wyprzedzania rowerzysty

Z placu przy szkole rowerowa kawalkada pojechała do Lipia, gdzie przy ognisku dzieci zaprezentowały program, tematycznie związany z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Później ster spotkania przejęli starachowiccy policjanci. Przypomnieli rowerzystom o bezpiecznym korzystaniu z dróg, prawidłowym wyposażeniu roweru, uświadomili im, co to znaczy, że należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego Z dziećmi rozmawiali też o bezpieczeństwie nad wodą. Spotkanie było również dobrą okazją, aby przypomnieć i przestrzec młodych ludzi przed niebezpieczeństwem, jakim są dopalacze.

Policjanci zachęcają, by podczas jazdy na rowerze korzystać z kamizelek odblaskowych, bo wtedy jesteśmy bardziej widoczni na drodze oraz z kasku, który w razie upadku uchroni głowę przed przykrymi konsekwencjami.  Przypominają też, że zgodnie z przepisami minimalny odstęp od rowerzysty w trakcie manewru wyprzedzania przez pojazd nie może być mniejszy niż 1 metr.

 

(mac)