Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informator UM 2 lipca 2018

Stypendia sportowe dla medalistów

Do 16 lipca należy składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego Gminy Starachowice na drugie półrocze 2018 roku. Warunkiem jego uzyskania jest zdobycie medalu w dyscyplinie "olimpijskiej" na zawodach rangi mistrzowskiej.

 

Stypendia sportowe prezydenta miasta Starachowice mają na celu wspieranie rozwoju zawodników szczególnie uzdolnionych sportowo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – uchwałami Rady Miejskiej w Starachowicach – stypendium sportowe może być przyznane reprezentantom starachowickich klubów oraz zawodnikom niezrzeszonym mieszkającym w Starachowicach, na okres pół roku. Przyznawane jest zawodnikom, którzy w pierwszym półroczu 2018 roku osiągali sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej zdobywając medale w dyscyplinach „olimpijskich”, tj. takich, które znajdują się w programie Letnich lub Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Na stypendium mogą liczyć medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy oraz seniorzy), a także medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Również medaliści paraolimpijskich zawodów rangi międzynarodowej, a także reprezentanci gier zespołowych spełniający określone w Uchwale Rady Miejskiej wymogi regulaminowe.

Wnioski mogą do 16 lipca br. składać: zarządy klubów i stowarzyszeń kultury fizycznej działające na terenie miasta, Komisje Rady Miejskiej w Starachowicach, a także osoby zainteresowane. Są do odebrania w Referacie Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta (pokój 221) oraz na stronie www. starachowice.eu

 Wniosek powinien posiadać również potwierdzenie osiągniętych wyników sportowych (medali) przez właściwy związek sportowy.