Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Rozrywka i kultura 2 lipca 2018

Szkoła z 90-letnią tradycją

Jubileusz 90- lecia istnienia świętowała szkoła w Chwałowicach - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Przygotowania do tego wydarzenia trwały długo, a o właściwy kształt zadbali wszyscy, od dyrekcji i nauczycieli po pracowników i uczniów.

 

Na jubileusz zjechali tłumnie absolwenci oraz sympatycy szkoły, przybyli także zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych.

Uroczystość prowadzili Marek Sępioł  i Katarzyna Gierasińska – nauczyciele szkoły. Dyrektor placówki Marek Gierasiński wyraził radość z powodu jubileuszu, życząc sobie i wszystkim pracownikom dalszych sukcesów i dobrej współpracy.

Szkoła została odznaczona medalem „Pro Masowvia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności, a Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał dyplomy uznania dla nauczycieli i pracowników za wieloletnią i rzetelną pracę wychowawczo – dydaktyczną.  Wręczone zostały również medale za osobisty wkład w rozwój historycznego miasta Iłży i Ziemi Iłżeckiej dla dyrekcji szkoły: Marka Gierasińskiego i Jadwigi Błaszczyk, a także dla emerytowanej nauczycielki Marii Smagi.

Uczniowie przygotowali część artystyczną. Przy akompaniamencie gitary dziewczęta z kl. II zaśpiewały piosenki z przeszłości, kojarzące się z latami szkolnymi, zaś grupa teatralna przedstawiła zabawną scenkę przedstawiającą zmagania kandydatów do wojska. Pojawiły się również elementy musztry i ćwiczenia z bronią podkreślające charakter szkoły. Liryczno-muzyczne wystąpienie dali nauczyciele Marek Sowa i Tadeusz Pękała.

Najważniejsi tego dnia byli absolwenci szkoły. Specjalnie dla nich przygotowana była sala, w której przy kawie i kawałku pysznego ciasta mogli spokojnie porozmawiać i powspominać lata szkolne. Odbywały się również spotkania z nauczycielami i wychowawcami. Po części oficjalnej wszyscy zjawili się na balu, aby wspólnie bawić się ze znajomymi z młodzieńczych lat.

 

(zaz)