Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Brody 9 lipca 2018

Czerwcowe wędkowanie

W Brodach było...

Czerwiec był bardzo intensywnym czasem dla wędkarzy zrzeszonych w kole Polskiego Związku Wędkarzy w Brodach.

Towarzyskie Zawody Gruntowe
Zmagania rozpoczęły się z początkiem czerwca, rozegraniem zaległych zawodów gruntowych, które miały się odbyć 25 marca.  Na zbiórce zameldowało się 25 zawodników. Ryby w tym dniu  słabo brały, gdyż tylko 13 uczestnikom udało się coś złowić. Zmagania wygrał Paweł Pająk z wynikiem 3840 g, który złowił aż pięć leszczy. Drugą lokatę zdobył Andrzej Sikorski, jego wynik to 2965 gramów, na trzeciej pozycji uplasował się Jerzy Walkiewicz z wynikiem 2040 g. Nagrodę niespodziankę – wędkę do metody gruntowej – wylosował Bogdan Lis. Puchary i nagrody zawodnikom wręczył prezes Koła PZW Maciej Zaczek. Wyniki zawodów zaliczane są do punktacji Grand Prix Koła Brody.
Łowili nocą
Pierwsze w tym sezonie zawody nocne odbyły się w nocy z 16 na 17 czerwca z udziałem 34 wędkarzy. Rywalizacja była zacięta. 12 – godzinny maraton wygrał Radosław Piwnik wynikiem 6080 g, drugi był Marcin Piwnik – 5435 g, a trzeci Michał Turbiarz – 4200 gramów. Aby znaleźć się wysoko w klasyfikacji końcowej, należało złowić kilka dużych lub średnich leszczy.  Ale złowiono też węgorze, dwa niewymiarowe sumy i trzy karpie. Puchary i nagrodę wręczył Maciej Zaczek i Bogusław Bębas, prezesi Koła PZW Brody.
Paweł Pająk zdeklasował rywali
Wędkarze rywalizowali metodą gruntową oraz połowem na dwie wędki. Wydarzenie miało miejsce 24 czerwca i pomimo przechodzącego zimniejszego frontu wyniki nie były najgorsze.  Paweł Pająk wygrał z imponującym wynikiem: w ciągu 4 godzin złowił aż 8735 gramów ryb. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Piwnik –  4690 g, a na trzecim Szymon Pietrzyk- 3970 gramów. Tradycyjnie odbyło się  losowanie nagrody niespodzianki. Szczęście uśmiechnęło się do Zenona Zaczka, który zaproponował, by losować do momentu, aż wędka do metody gruntowej trafi w ręce osoby, która do tej pory jeszcze nic nie wygrała. Powędrowała do Pawła Kowalskiego.
(mac)