Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 9 lipca 2018

Filateliści nagrodzeni

"Debiuty XX - Koszalin 2018"

Podczas uroczystego zakończenia Młodzieżowej Wystawy Filatelistycznej "Debiuty XX - Koszalin 2018" wręczono nagrody najlepszym, wśród których znaleźli się nasi uczniowie.

Uczniowie z Koła Filatelistycznego „Klaserek Ali”, działającego przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec, odnieśli na koszalińskiej wystawie filatelistycznej duży sukces i odebrali piękne nagrody rzeczowe. Należą do niego również młodzi starachowiczanie.
Gabriela Pomorska, uczennica klasy III gimnazjum w Mircu, zdobyła kolejny, tym razem złoty, medal oraz puchar za eksponat pn. „Pradziadek jeździł karetą, rowerem, a ja latam helikopterem”. Jakub Kawałek – uczeń klasy II gimnazjum w Starachowicach, za eksponat „Piłka jest okrągła a bramki są dwie” otrzymał natomiast srebrny medal i puchar, a Wiktor Myszka – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym, odebrał za eksponat „A wszystko zaczęło się w samym sercu rodziców” srebrny medal i puchar. W gronie laureatów jest także Jeremi Dygas – uczeń klasy VI z Tychowa Starego, który za eksponat „W leśniczówce u mojego taty” również odebrał srebrny medal.
Ala Bonio, nauczycielka języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym, od lat prowadzi koło filatelistyczne a także teatrzyk szkolny. Jest dumna z osiągnięć swoich podopiecznych i uważa, że można zaliczyć ich do elity szkolnej. Wysokie sukcesy koła docenia wójt Mirosław Seweryn, dyrektor BiOK Dorota Tomaszewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Kupczyka w Tychowie Starym, Beata Witkowska, którzy pogratulowali sukcesów dzieciom i opiekunce koła.

(P.S.)