Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 10 lipca 2018

Nasze zespoły w czołówce województwa

AP Star

Akademia Piłkarska Staru ma coraz więcej drużyn w rozgrywkach młodzieżowych lig w Świętokrzyskiem i wszystkie spisują się bardzo dobrze.

Najstarsze grupy – 2005 i 2004 – grają w I lidze i zajęły 3. oraz 7. miejsce w województwie, rocznik 2008 może pochwalić się w tym sezonie tytułem wicemistrza województwa, a rocznik 2008 trzecim miejscem w województwie. Dzielnie w finałowych rozgrywkach spisali się też piłkarze rocznika 2010 i 2009.
– Nasi trenerzy solidnie pracują i tylko sztucznie tworzone historie o złej współpracy z konkurencyjnym klubem, zjednoczeniach klubów młodzieżowych, wykorzystywanie naszych niepowodzeń organizacyjnych (czego cały czas się uczymy, ale do czego potrzeba ludzi i pieniędzy) psują atmosferę, sprawiając niektórym zadowolenie. Bronią nas jednak wyniki i – jeżeli podtrzymamy dobrą passę, to niebawem pokażemy, że mącenie wokół naszej Akademii w niczym nikomu nie pomoże – oceniają władze Akademii.
Na zakończenie sezonu 2017/18, piłkarze z roczników 2007/08 trenera Barańskiego oraz 2009/10 trenera Chadały wraz z mirzeckimi podopiecznymi trenera Szyszki, spotkali się w ubiegłym tygodniu przy ognisku w Lipiu, zorganizowanym przez rodziców. Przygotowali też dla dzieci wiele atrakcji.
– Podziękowania za pomoc finansową w organizacji należą się też prezesowi Akademii. Waldemarowi Rakowi, Bartoszowi Grosickiemu – właścicielowi Firmy TURBO-MAX oraz trenerowi Kamilowi Chadale – piszą działacze AP Star
(az)