Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 12 lipca 2018

Pływacy Barakudy z medalami

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w Pływaniu

Na pływalni Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego AQUASFERA Galeria Warmińska w Olsztynie rozegrano w dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 r. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w Pływaniu. Rywalizowało aż 588 młodych pływaków i pływaczek z148 klubów z całego kraju. Zawodnicy starachowickiej Barakudy, podopieczni Bartosza Staneckiego zdobyli 3 medale.
Srebrny krążek wywalczyła w konkurencji 50 m stylem grzbietowym (0:30,67) Weronika Latała, dokładając brązowy na dystansie 100 m stylem dowolnym (1:00,22). Uzyskany wynik na dystansie 50 m stylem grzbietowym jest rekordem okręgu w kategoriach juniorów 17,16,15 i 14-letnich. Weronika bliska zdobycia medalu była także w konkurencji 50 m stylem motylkowym, w której, uzyskując wynik 0:29,70, sklasyfikowana została na czwartej pozycji, a w eliminacjach tej konkurencji – wynikiem 0:29,64 – poprawiła rekord okręgu w kategorii juniorów 14-letnich. W pozostałych swoich startach zawodniczka Barakudy także kończyła rywalizację w finałach A, w których ostatecznie sklasyfikowana została na piątym miejscu na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:27,81) oraz również na piątej pozycji w konkurencji 200 m stylem dowolnym (2:12,32).
Również Weronika Julia Ofman zdobyła w Olsztynie srebrny medal. Na dystansie 50 m stylem klasycznym, wynikiem 0:34,73 wywalczyła drugą lokatę, a na dystansie dwa razy dłuższym (1:17,36) była siódma. W finałach A rywalizowały także: Aleksandra Sierpień – 6 miejsce w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym (0:35,58) oraz Hanna Stanecka – 10 miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Zaledwie 2 sekundy dzieliło zawodniczki Barakudy od zdobycia medalu w konkurencji 4 x 100 m stylem zmiennym, ale wynikiem 4:39,90 poprawiły rekord okręgu juniorów 16,15 i 14 lat. W pozostałych konkurencjach sztafet starachowiczanki zakończyły rywalizację na 5. miejscu w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym (4:17,73) oraz na ósmym miejscu na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym (9:31,82).