6 C
Starachowice
sobota, 5/12/2020
Strona główna W numerze W trosce o bezpieczeństwo pieszych

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Interpelował o zabezpieczenie środków w tegorocznym budżecie Powiatu na przejścia dla pieszych przy ul. Marszałka Piłsudskiego (okolice przejścia podziemnego od strony „huty”), przy ulicy Majówka (okolice „Biedronki”) oraz przy ulicy Iłżeckiej (przejście przy przejeździe kolejki wąskotorowej).

Starosta Danuta Krępa w odpowiedzi poinformowała, że Powiat Starachowicki złożył projekt pn. „Optymalizacja bezpieczeństwa ruchu drogowego na wybranych przejściach dla pieszych w mieście Starachowice – etap I” do „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2010” . Jest w nim modernizacja dwóch przejść na ulicy Majówka i przejście na ulicy Iłżeckiej. Realizacja tego zadania przewidziana jest w drugiej połowie 2018 roku, jeśli dostaniemy dofinansowanie.

Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w odpowiedzi na interpelację radnego napisał: „rozpatrywane jest wprowadzenie stref uspokajających ruch na starachowickich osiedlach, łącznie z likwidacją stojących tam znaków drogowych”, jednak na terenie miasta brak jest miejsc użyteczności publicznej, na których sprawdzi się całościowo wprowadzenie rozwiązań dla tego typu stref. Dlatego wprowadzenie ograniczenia prędkości może dotyczyć poszczególnych ulic. Idea wpisuje się też w działania policji, która służyć będzie głosem eksperckim, a prezydent Marek Materek w odpowiedzi na zapytania poinformował, że sprawa zyskała aprobatę Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego a strefa ograniczonej prędkości nie rozwiązuje problemu.

Zastosowanie znaków aktywnych w centrum miasta, nie zawsze może doprowadzić do zamierzonego efektu – ocenił natomiast Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Zwrócił też uwagę na fakt, że sieć dróg znajdujących się w Starachowicach charakteryzuje się dużym obciążeniem oraz gęstą siecią skrzyżowań i przejść dla pieszych. Zainstalowanie znaków aktywnych w takich miejscach, może doprowadzić do sytuacji, że kierowcy przestaną reagować na to oznakowanie z uwagi na liczbę i wielość występowania innych znaków.

 

 

(zaz)

 

Poprzedni artykułWojenna gra harcerzy
Następny artykułDoposażą szkoły średnie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: piątkowy spadek zakażeń w powiecie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (4 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 531 osób (110 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x