Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 7 sierpnia 2018

Miłośnicy smaków i folkloru w Małyszynie

Festiwal Smaków i Folkloru, zorganizowany przez Osińskie Stowarzyszenie Pasjonatów Rękodzieła "Kuźnia Arcydzieł", w ramach projektu "Ocalić tradycję od zapomnienia" odbył się w ostatnią sobotę lipca w Małyszynie.

Weekendowe popołudnie zgromadziło na placu koło Szkoły Podstawowej w Małyszynie miłośników folkloru, dobrej lokalnej kuchni. Młodych i starszych mieszkańców gminy Mirzec. Uczestników i gości Festiwalu Smaku i Folkloru przywitali: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Idzik – Napiórkowska oraz Dorota Tomaszewska, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec.

Na scenie plenerowej wystąpiły zespoły ludowe: „Małyska Dolina” z Małyszyna, „Tychowianie” z Tychowa Nowego, „Fachmani” z Osin, „Cymbrzanki” z Chlewisk, „Kumosie” z Gadki, „Osinianki” z Osin, „Załawianki” z Chlewisk, „Trębolanki” z Trębowca, Koło Gospodyń Wiejskich z Mirca, „Grzybowianki” z Grzybowej Góry, „Jutrzenka” z Ostrożanki, Kapela „Sąsiedzi” i Zespół Śpiewaczy „Gromada” z Tychowa Starego oraz zespół reprezentacyjny gminy Mirzec „Ziemia Mirzecka”. Gwiazdą wieczoru był zespół folkowy Góralska Hora.

Festiwalowi folkloru towarzyszyła prezentacja smaków. Panie z Domu Kultury serwowały kapuśniak, smalec, kiełbaski z grilla i ciasta. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych

(zaz)