Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 8 sierpnia 2018

Cerrad wybuduje „zamek”

W Starachowicach

"Zamek stojący na skale, wyniesiony ponad otaczający las i podzamcze" - tak opisują koncepcję nowej siedziby firmy Cerrad architekci. Faktycznie powala!

Ma to być najbardziej okazały budynek w Starachowicach i jeden z najbardziej reprezentacyjnych w regionie. Jego budowę zaplanowano na terenach leśnych, na Bugaju, gdzie jest zakład produkcyjny Cerradu. Konstrukcja ma zachwycać i wzbudzać podziw, a jej projekt opracowała warszawska firma HRA Architekci.

Najwyższe cztery kondygnacje, czyli te, które będą wystawać ponad las, przeznaczone będą na pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne. Na niższych piętrach mają się znaleźć: kantyna, siłownia i przedszkole, a poniżej showroom, gdzie prezentowane będą wyroby firmy. Kolejne kondygnacje przeznaczono na pomieszczenia techniczne. Na samym dole budynku przewidziano również dwupoziomowy garaż. A na dachu wieżowca zagości liczna zieleń, budynek upiększą też liczne tarasy.

Cerrad to znany producent płytek ceramicznych, gresowych i klinkierowych wywodzący się w Radomia. Tradycje wyrobu płytek ceramicznych w firmie sięgają czasów przedwojennych, ale formalnie Cerrad powstał w Radomiu w roku 1994. Gdy okazało się, że położenie zakładów nie pozwala na ich rozbudowę, szefowie Cerradu postanowili skorzystać z oferty Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, gdzie od 2001 r.  trwa nieustanny rozwój firmy. W Starachowicach powstały hale o powierzchniach 9000 i 18 000 metrów kwadratowych, a w tym roku oddano do użytku nowy zakład produkcyjny z halą o powierzchni 36 000 metrów. Znajdujący się w niej piec do wypału płytek ma 180 metrów i jest najdłuższym na świecie. Pozwala na produkcję płytek o wymiarach nawet 180 x 360 centymetrów przy tolerancji 0,3 milimetra. Jest jedyną firmą produkującą tak duże płytki na świecie.

(mac)