Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 8 sierpnia 2018

Mateusz Borkowski na Mistrzostwach Europy

W rozegranych w Sieradzu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 Mateusz Borkowski zdobył dwa złote medale. Od dziś walczy o mistrzostwo Europy w Berlinie.

– Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kończę z 3 krążkami: złoto na dystansie 800 i 1500 m oraz srebrny medal w sztafecie 4 x 400 m – napisał Mateusz Borkowski.

Starachowiczanin, zawodnik LKB Rudnik, reprezentuje aktualnie RKS Łódź. W Sieradzu startował w biegach na dwóch dystansach. Zdobył złoty medal na 1500 m (czas 3.55.47 minuty), triumfował na dystansie 800 metrów, pokonując dwa okrążenia stadionu w Sieradzu w 1:50.58. Wicemistrzami Polski U23 w sztafecie 4 x 400 m zostali zawodnicy RKS Łódź (czas 3:15.92), a w składzie był też Mateusz Borkowski.

Srebrny medal na dystansie 800 m zdobył też 22 lipca br. w Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce rozegranych w Lublinie. W finałowym biegu prowadził na drugim okrążeniu Michał Rozmys, na przeciwległej prostej zaatakował Marcin Lewandowski i to on zdobył złoty medal z czasem 1:50.27. Na finiszu Mateusz Borkowski wyprzedził w sprinterskim stylu Michała Rozmysa i był bliski pokonania także Lewandowskiego. Ostatecznie finiszował jako drugi z czasem 1:50.37.

Od dzisiaj (6 sierpnia) starachowiczanin przebywa z kadrą na Mistrzostwach Europy seniorów w Berlinie. Potrwają do 12 sierpnia br. Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił do udziału w 24. mistrzostwach Europy w Berlinie 86 zawodników – 36 kobiet i 50 mężczyzn. To najliczniejsza reprezentacja w historii startów biało-czerwonych w tej imprezie. W biegu na 800 m wystartują: Adam Kszczot (będzie bronił tytułu Mistrza Europy z Amsterdamu z 2016 r.) i Mateusz Borkowski – obaj (RKS Łódź), a na dwóch dystansach (800 i 1500 m) Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów).

– Trzymajcie kciuki, bo to jest moja najważniejsza impreza w sezonie!!! – czytamy na profilu FB sportowca.