Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informator UM 9 sierpnia 2018

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą mówili podczas pikniku profilaktycznego przedstawiciele policji, Sanepidu, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Piknik odbył się w piątkowe południe na terenie letnich basenów przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Spotkanie otworzyła zastępca prezydenta Starachowic Ewa Skiba.

   Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” skierowana była głównie do dzieci, młodzieży i osób dorosłych wypoczywających nad starachowickimi basenami. Miała ona na celu rozpropagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków. Organizatorzy pikniku przygotowali dla uczestników gry, pokazy, pogadanki profilaktyczne i zabawy z nagrodami, były także słodycze dla wszystkich uczestników zabawy.

Projekt stanowi element ogólnopolskiej akcji i realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r. Partnerzy akcji realizowanej w Starachowicach to: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.