Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 9 sierpnia 2018

Mecze kontrolne zaliczone

Juventa

Dwumecz z Radomiakiem Radom rozegrali piłkarze z grupy juniorów młodszych. Pierwsze spotkanie grupy „starszej” zakończyło się remisem 2:2, a bramki zdobyli Kacper Zapała i Sergiusz Adamczyk. W drugim radomianie wygrali 6:1, a honorowym trafieniem dla nas popisał się Piotrek Kalista.

Kolejny sparing drużyna rozegrała na boisku w Łęgu, sąsiadującym z Kętami. Przeciwnikiem naszych był Beskid Andrychów. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla naszych piłkarzy, natomiast w minioną środę (1 sierpnia) zawodnicy drużyny juniorów młodszych przygotowujący się rywalizacji w CLJ U-17 zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z ligi U-17 z Izraela.

– Zespół Ramat Hasharon był doskonałym rywalem na aktualnym etapie przygotowań, poziomem gry przypominał drużyny, z którymi już niebawem przyjdzie rywalizować naszym zawodnikom. Spotkanie, rozgrywane na doskonale przygotowanym boisku Orląt w Kielcach zakończyło się wygraną zespołu z Izraela 1:0, a decydująca bramka padła po niewymuszonym błędzie naszej defensywy. Szkoda, bo rywal nie stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji, a nasz zespół, choć nie miał ich również zbyt wielu, nie potrafił wykorzystać żadnej, które sobie stworzył. Mimo tego, sparing należy uznać za bardzo wartościowy, kilku zawodników udowodniło, że zasługują na grę na poziomie CLJ, na kilku pozycjach nadal trwa rywalizacja o miejsce w podstawowej „11”, a w kilku przypadkach również o miejsce w meczowej 18-tce – relacjonuje trener Paweł Brzozowski.

 

(az)