Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 9 sierpnia 2018

Mistrzynie wędkarstwa rzutowego

PZW Brody

W reprezentacji Polski wystąpiły dwie zawodniczki koła PZW Brody i Klubu Wędkarskiego Kiełb w Brodach: Natalia Zaczek i Magda Serafin. Zdobyły mistrzowskie trofea.

Polacy zdobyli na mistrzostwach świata juniorów w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w Puławach (19 – 20 lipca br.), 6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych medali. W reprezentacji Polski wystąpiły zawodniczki PZW Brody i Klubu Wędkarskiego Kiełb w Brodach: Natalia Zaczek i Magda Serafin. Spisały się znakomicie zdobywając 5 medali. 16-letnia Natalia wystartowała we wszystkich pięciu finałach przewidzianych programem mistrzostw świata. Została mistrzynią świata w najtrudniejszej konkurencji: odległości spiningowej. Mistrzowski rzut wynosił 59,70 m. Zdobyła też dwa brązowe medale w konkurencjach docelowych: w skishu muchowym (75 pkt. na 100 w finale) i w Arenbergu (90 pkt. na 100 w finale ). W łącznej końcowej kwalifikacji mistrzostw Natalia otarła się o podium zajmując IV miejsce.

Druga reprezentantka z Brodów, 16-letnia Magda Serafin, została wicemistrzynią świata w skishu muchowym, uzyskując 85 pkt. w finale, przegrała jedynie z Czeszką Lenką Tichą o jedno trafienie do tarczy. W klasyfikacji drużynowej Magda wspólnie z Darią Walendowską z Poznania również wywalczyły srebrny medal, dały się pokonać tylko Czeszkom.

Do Puław pojechali z zawodniczkami: Paweł Kita, Jacek Serafin i Aleksandra Serafin. Paweł i Jacek byli zarówno opiekunami, jak i osobistymi trenerami dziewczyn, zadbali o każdy szczegół. Ola Serafin pełniła natomiast funkcję sędziego sekretarza na jednej z rzutni. Cała trójka z wielkim zaangażowaniem kibicowała i wspierała duchowo nasze zawodniczki.