Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 10 sierpnia 2018

Poznawali historię Mirca

Zorganizowali grę plenerową pt. "Poznaj swój Mirzec". Kilkudziesięciu młodych mieszkańców gminy spędziło kreatywnie czas!

Pomysłodawcy i organizatorzy gry nazwali swoją grupę „PLiS”, od pierwszych liter nazwisk historycznych postaci, którym poświęcone zostało wydarzenie, czyli Prendowskich, Langiewicza i Spytków. W grze, zorganizowanej przez: Zuzannę Gieras, Krzysztofa Rokitę, Katarzynę Dudek i Klaudię Barszcz w ramach Młodzieżowego Programu Grantowego „Mania Działania”, wzięło udział 9 drużyn. Wiek uczestników oscylował pomiędzy 13 a 25. rokiem życia. Wcielili się w postaci historyczne, które zapisały się na kartach mirzeckiej historii.

Drużyny na rowerach musiały dotrzeć do wyznaczonych miejsc, a tam wykonać zadania związane z historią Mirca, za które zdobywały punkty. Było to połączenie dobrej zabawy, nauki historii oraz ruchu na świeżym powietrzu.

Zwycięską grupą okazały się „Turbo Dziki” w składzie: Kamila Barszcz, Julia Rafalska, Norbert Turek, drugą oraz trzecią lokatę zajęły zespoły: „Spice Girls” czyli Wiktoria Nadgrodkiewicz, Aleksandra Niewczas, Julia Krzemińska oraz „Bojcory”- Ola Spadło, Ola Strzelec oraz Paweł Niedziela. Główną nagrodą była wejściówka na cały dzień do Energylandii w Zatorze.

Przebieg gry plenerowej obserwowali: radny Piotr Kruk i wójt Mirosław Seweryn, który na podsumowaniu podkreślił kreatywność, pomysłowość i sprawność młodych organizatorów tego niecodziennego wydarzenia. W podsumowaniu wzięła udział także Julia Dziuba z Regionalnego Centrum Wolontariatu z Kielc.

(mac)