Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 10 sierpnia 2018

Zatrzymani z kontrabandą

Funkcjonariusze KPP zlikwidowali linię produkcyjną krajanki tytoniowej i zatrzymali 34 – letniego mieszkańca Starachowic oraz 44 – latka z gminy Brody.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z KPP w Starachowicach podejrzewali, że na terenie gminy Brody ma miejsce nielegalny proceder związany z produkcją krajanki tytoniowej, która następnie przewożona jest i magazynowana w jednej z miejscowości w gminie Nowa Słupia. 31 lipca „odwiedzili” 44-latka, który został zatrzymany w momencie załadunku wytworzonej krajanki tytoniowej do samochodu. Na terenie posesji policjanci znaleźli ponad 90 kg wysuszonych liści tytoniu oraz 478 gotowej krajanki tytoniowej. W garażu ujawnili natomiast urządzenia do tego procederu, a w jednej z miejscowości w gminie Nowa Słupia, kolejne elementy służące do wyrobu tytoniu i 187 kg gotowej, wysuszonej krajanki.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 34 – letniego mieszkańca Starachowic. Obaj mężczyźni noc spędzili w Policyjnej Izbie Zatrzymań, a następnego dnia usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego, VAT i cła na kwotę  ponad 710 tys. złotych. Podejrzanym grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

(mac)