18 C
Starachowice
piątek, 25/09/2020

Upał w mieście

Kurtyny wodne

Starachowiczanie mogą ochłodzić się przy rozstawionych na terenie miasta kurtynach wodnych. Jedna z kurtyn stanęła na placu pod skałkami przy Al. Armii Krajowej, druga na płycie Rynku. Kurtyny wodne uruchamiają pracownicy starachowickich wodociągów w porach największych upałów czyli w godz. od 10.00 do 20.00.

 

 Baseny letnie

Doskonałym pomysłem na ochronę przed wysokimi temperaturami jest kąpiel w basenach odkrytych funkcjonujących na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej.  Pierwszy basen o wymiarach 7,80 m x 15,20 m x h 0,60 przeznaczony jest dla dzieci, natomiast z drugiego o wymiarach 12,70 m x 25,20 m x h 1,25 m korzystać mogą dorośli. Zbiorniki otaczają drewniane pomosty a nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwają ratownicy.

Amatorzy słonecznych kąpieli do swojej dyspozycji mają także leżaki i parasole ustawione na zielonym terenie w pobliżu basenów. Teren jest ogrodzony, a w jego sąsiedztwie znajduje się parking na około 40 aut.

Do dyspozycji maluchów dodatkowo są dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje. Nie zapomniano także o lodach, zimnych napojach i innych smakołykach, które nabyć można w uruchomionym przy basenach punkcie gastronomicznym. Zapraszamy.

 

Miejskie fontanny

 Mieszkańcy szukający ochłody chętnie spędzają czas przy miejskich fontannach, w wodach których z ogromną radością pluskają się maluchy. Pierwszy z wodotrysków znajduje się na placu Rynek, drugi natomiast zlokalizowany jest w centrum miasta, w na placu Pod Skałkami.

 

Zbiornik Piachy

 Do dyspozycji osób lubiących kąpiele wodne jest także zbiornik Piachy o powierzchni 14,5 ha, znajdujący się przy ul. Składowej.

Czysta plaża to niewątpliwy walor tego kąpieliska, dlatego też od roku 2016 na północnym brzegu zbiornika prowadzone są prace, które mają na celu poszerzenie już istniejącej plaży, a także przyległych do niej terenów. Dla osób korzystających z kąpieliska dostępne są zestawy leżaków wraz z parasolami, rowerki wodne, kajaki, przebieralnia. Na terenie kąpieliska znajdują się również punkty gastronomiczne.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: 52 nowe przypadki zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (25 września) komunikacie poinformowało o 1587 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 23 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x