16.1 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna W numerze Jest kolejny kandydat do walki o fotel prezydenta!

Jest kolejny kandydat do walki o fotel prezydenta!

Sebastian Szwajnoch jest pracownikiem samorządowym z długoletnim stażem w Starostwie Powiatowym. Obecnie na stanowisku kierownika Zespołu ds. Rozwoju Powiatu. Ten rodowity starachowiczanin na 42 lata, jest żonaty i ma jedno dziecko. Posiada wykształcenie wyższe.

– Posiadam 20-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie, nie tylko przy pozyskiwaniu środków, jak również przy realizacji inwestycji, a wartość tych, które zostały zrealizowane i przekazane do użytku mieszkańcom, nie tylko miasta ale i również powiatu starachowickiego, to kwota blisko 150 milionów złotych – mówił na konferencji prasowej Sebastian Szwajnoch.

Zapowiedział, że jego urzędowanie będzie skupiało się na poprawie wizerunku miasta we wszystkich płaszczyznach i na wymiernych, rzeczowych efektach.

– Co do celów, priorytetów na przyszłe lata, należy zintensyfikować działania zmierzające do rozpoczęcia prac (…) północno – zachodniej obwodnicy miasta. Jak również należy  zintensyfikować działania prezydenta miasta, poprzez większe zaangażowanie się w inwestycje dotyczącą budowy przejścia nad torami wraz z remontem ulicy Radomskiej – dodał S. Szwajnoch.

Kandydat na włodarza deklaruje opracowanie programu „Starachowice dla biznesu”, który będzie tworzony przy udziale lokalnych pracodawców i przedsiębiorców. Wspomniał również o powrocie do idei modernizacji Stadionu Miejskiego.

Poparcie kandydatury Sebastiana Szwajnocha zadeklarował obecny na konferencji poseł Michał Cieślak z Porozumienia Jarosława Gowina, a swój start w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego ogłosił obecny radny powiatowy, Jan Wzorek.

(zaz)

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x