28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020

Z raportów

Fałszywa transakcja

3 września br. 19 – letni mieszkaniec Starachowic zgłosił policji, że kupił za 1800 zł w Internecie telefon komórkowy, przelał pieniądze, ale nie otrzymał zakupionego towaru. Kontakt ze sprzedającym również się urwał.

 

Seniorka nie dała się nabrać

5 września br. nieznany mężczyzna zadzwonił na telefon stacjonarny do 85 – letniej mieszkanki naszego miasta, podał się za policjanta, który prowadzi czynności w sprawie wypadku. Sprawcą miał być syn seniorki, a by uniknąć kary musi zapłacić poszkodowanym 30.000 zł. Seniorka oświadczyła, że nie posiada takiej kwoty i osobiście skontaktuje z synem. Po tej informacji sprawca rozłączył się.

 

Oszukali metodą „na wnuczka”

W tym samym dniu po godz. 17.00 taki sam telefon odebrał
86 – letni starachowiczanin. Tym razem podający się za policjanta informował, że wnuczek potrącił cztery osoby, a do polubownego załatwienia sprawy potrzebne jest 40.000 zł. Starszy pan przyznał, że w domu ma tylko 26 tys. zł i dał gotówkę mężczyźnie, który po kilku minutach pojawił się w jego mieszkaniu. Po rozmowie z wnuczkiem senior zorientował się, że został oszukany.

 

Kolizja na „krajówce”

5 września br. po godz. 15.30 zderzyły się na ul. Ostrowieckiej trzy samochody osobowe: toyota avensis, volkswagen passat oraz mitsubishi carisma. Na szczęście ucierpiały nieznacznie tylko pojazdy, a sprawcą kolizji był kierujący toyotą.

 

Rowerzysta w szpitalu

5 września po godz. 13.30, na ul. Kieleckiej w Bodzentynie, 21 – latka (trzeźwa) kierująca fordem fokusem, włączając sie do ruchu z terenu myjni bezdotykowej, nie ustąpiła pierwszeństwa 60 – letniemu rowerzyście (nietrzeźwy – blisko 1 promil alkoholu) i doszło do zderzenia. Kierujący rowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

Trabant w ogniu

6 września br. około godziny 20.50, powiadomiono Komendę Straży Pożarnej o palącym się na Al. Niepodległości samochodzie marki trabant. Strażacy szybko uporali się z pożarem.

(zaza)

 

Poprzedni artykułPolicja poszukuje oszusta
Następny artykuł„Bach u Cystersów”
[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x