Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 14 września 2018

Starachowiczanie na medal

Piknik Żeglarski

Dobrze spisała się drużyna regatowa Żeglarskiego Kręgu Starszyzny Bajdewind Starachowice, która w gronie 11 ekip zajęła znakomite, trzecie miejsce, podczas zawodów żeglarskich rozegranych na zalewie Rejów w Skarżysku - Kamiennej.

Regaty pod nazwą „Piknik Żeglarski TSK SAILING” zorganizowano na terenie miejscowego Ośrodka Wypoczynki i Rekreacji „Rejów”. Była to już druga edycja tej imprezy. W tym roku na wodzie zalewu rejowskiego zmierzyło się 11 drużyn regatowych. W regatach jachtów klasy OMEGA triumfował POZŻ Tarnobrzeg, druga  lokata przypadła „Orkanowi” Mielec a trzecia naszej ekipie – Żeglarskiemu Kręgowi Starszyzny”Bajdewind”.

Regatom towarzyszyły: piknik i pokaz Teatru Ognia w wykonaniu grypy „DRACO” z Sandomierza”, pokazy ratownictwa medycznego, rejsy łodziami, warsztaty żeglarskie oraz atrakcje dla najmłodszych w strefie małego pirata. W części artystycznej wystąpił znany i lubiany skarżyski zespół folkowy „OLD MARINERS”.

Organizatorami sierpniowego pikniku żeglarskiego było Towarzystwo Żeglarskie „STERNA” we współpracy z gminą Skarżysko – Kamienna i Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

M. Stępień